Fotel do masażu PANASONIC EP-MA51 Thermal

 

 

Najnowszy, niezwykle bogato wyposażony model z kolekcji Real Pro

Ekskluzywny, najnowszy model z kolekcji Real Pro Thermal pomoże w osiągnięciu terapeutycznego rozluźnienia mięśni, zwiększy przepływ krwi w całym organizmie, korzystnie wpłynie na poprawę stanu zdrowia. Czujnik kontroli intensywności masażu monitoruje i dostosowuje ciśnienie poszczególnych głowic masujących. Prawdziwy masaż całego ciała: od szyi, przez plecy, zewnętrzne partie ramion, przedramiona, dłonie, pośladki, uda, łydki, aż po stopy. 

Panasonic Thermal oferuje prawdziwą kontrolę intensywności masażu ugniatającego Junestu, posiada skaner ciała 3D i niezwykle modny design. Zapewnia masaż pleców na powierzchni 1 m2 oraz terapeutyczną powierzchnię ogrzewaną o obszarze 85 cm2.

Gorący masaż

Najnowsze dzieło firmy Panasonic, w którym po raz pierwszy zastosowano podgrzewane ceramiczne głowice masujące. To rozwiązanie naśladuje terapeutyczny masaż leczniczy, przeprowadzany z wykorzystaniem gorących kamieni.

W ostatnich latach niezmiernie popularne stało się wyposażanie foteli do masażu w elementy grzewcze. Odpowiadało to na zainteresowanie terapeutycznymi technikami leczniczymi, takim jak masaż gorącymi kamieniami stosowany w uzdrowiskach i salonach Spa czy zajęciom typu Hot Yoga, odbywającym się w specjalnie dogrzewanych pomieszczeniach.

Zabiegi takie wywołują większe pocenie się, a to z kolei sprzyja wydalaniu toksyn z ciała. Dotychczas urządzenia grzewcze instalowane były statycznie, ukryte pod poszyciem fotela i zapewniające jedynie łagodne ciepło w jednym lub dwóch miejscach.

Unikalne rozwiązanie technologiczne

Fotel masujący Panasonic Thermal posiada wiele najnowszych, nowatorskich i niespotykanych dotąd rozwiązań:

 • Podgrzewane ceramiczne głowice masujące - Sam w sobie może nie byłby niecodziennym rozwiązaniem, gdyby nie fakt, że po raz pierwszy wbudowano go w środek ruchomych rolek masujących, służących do masażu pleców, szyi oraz ramion i wygrzewający wszelkie zesztywnienia pleców.

 • Mechaniczne rolki 3D oraz Poduszki pneumatyczne - Stanowią elementy współdziałające w Systemie Synchronizacji Masażu, którego zadaniem jest rozciągnięcie mięśni w rejonie miednicy. Służą także kolejnemu unikalnemu rozwiązaniu firmy Panasonic, jakim jest masaż przechyłowy miednicy.

 • Chowany masażer łydek i stóp - Wspomniane urządzenie jest mile widzianym elementem wyposażenia foteli masujących. Wielu użytkowników pragnie wykorzystywać fotel także jako miejsce do siedzenia. W modelach wyposażonych w masażer łydek nie stanowi to problemu, ale w tych ze zintegrowanym urządzeniem do masażu stóp staje się to nieco kłopotliwe. Gdy nie jest on używany, może być obrócony i elegancko ukryty pod fotelem.

Akceptacja American Chiropractic Association

Fotel do masażu Panasonic EP-MA51 Thermal z kolekcji Real Pro Ultra zyskał uznanie Amerykańskiego Stowarzyszenia Chiropraktyków ACA, największego światowego stowarzyszenia zawodowego reprezentującego lekarzy chiropraktyków.

Dzięki regularnym sesjom na fotelu masującym Panasonic Thermal można uzyskać wszechstronne korzyści zdrowotne. Masaż ten zapewnia wyjątkowo głęboką penetrację tkanek, przynosząc ulgę i odpoczynek napiętym mięśniom, a także oferując idealne uzupełnienie zabiegów chiropraktycznych. Warto nadmienić, że to niezwykłe rozróżnienie, jakie spotkało firmę Panasonic jest pierwszym, jakie przyznano oficjalnie fotelom do masażu.

Masaż całego ciała. Z góry na dół. Od szyi do stóp

Fotel do masażu Panasonic EP-MA51 Thermal z kolekcji Real Pro Ultra zapewnia prawdziwy masaż całego ciała: od szyi, przez plecy, zewnętrzne partie ramion, przedramiona, dłonie, pośladki, uda, łydki, aż po stopy.

Panasonic Thermal przełamuje ograniczenia, otwiera nowe możliwości, dostarcza innowacyjnych rozwiązań, a jednocześnie stylowo wygląda. Jeśli nie korzystasz z urządzenia masującego łydki i stopy może być ono złożone i schowane. Wtedy staje się tradycyjnym, eleganckim fotelem.

Akupunkty

Akupunkty, czyli punkty energetyczne akupunktury i akupresury. Masz około 350 takich akupuntów, rozmieszczonych na Twoim ciele, z czego prawie 100 znajduje się w rejonie pleców i szyi. Panasonic EP-MA70 Thermal Real Pro oferuje wystarczająco wiele technik, służących do ożywienia energetycznych akupunktów. Od kojącego stylu masażu odświeżającego (Refresh massage), przez głębokie ugniatanie tkanek (Kneading), aż do masażu Shiatsu.

Dodanie do tego terapii ciepłymi kamieniami schowanej w rolkach masujących, powoduje aktywację wspomnianych akupunktów, która nasila się wraz z każdym przejściem w górę i w dół rolek, każdym ostukującym uderzeniem, ugniataniem i oklepywaniem z mechanizmem masażu 3D.

Wyjątkowa harmonia masażu

Panasonic Thermal oferuje trzy nowe unikalne tryby masażu rozciągającego (Stretch Massage), które obejmuje:

 • górne części ciała,
 • środkowe partie ciała
 • dolne części ciała.

1. Masaż oraz rozciąganie klatki piersiowej i łopatek

Zewnętrzne poduszki powietrzne obejmują ramiona, chwytają i przytrzymują ciało w miejscu, podczas gdy ogrzewane rolki masujące 3D delikatnie naciskają i rozciągnąć łopatki oraz klatkę piersiową.

2. Masaż miednicy oraz bioder i ścięgien udowych

Poduszki pneumatyczne naprzemiennie podnoszą i opuszczają lewą i prawą część miednicy, obracają ją i przechylając. W tym czasie kolejne poduszki powietrzne masują biodra, uda i ścięgna.

3. Masaż i rozciąganie ud, łydek oraz stóp

Wiele strategicznie zlokalizowanych poduszek pneumatycznych przytrzymuje i naciska na uda, łydki oraz stopy. W tym samym czasie całe urządzenie delikatnie porusza się i rozciąga dolną części ciała. Ten delikatny masaż rozciągający stanowi kolejny poziom terapii, podczas gdy fotel do masażu kontynuuje pracę w rejonach górnej części ciała.

Nowa technika umiejętnie łączy te trzy rejony masażu, powodując uelastycznienie, komfortowe i wygodnie rozciąganie bolących mięśni, działając w swoistym unisono wielu metod masażu.

Projekt transformacji. Fotel do masażu i do siedzenia.

Fotel masujący zamienia się w tradycyjny, stylowy fotel. Urządzenie do masażu łydek i stóp można zręcznie schować, aby zamienić fotel do masażu w normalny mebel do siadania. Przełączenie do trybu masażu następuje jednym naciśnięciem przycisku.


POZOSTAŁE FUNKCJE od firmy Panasonic

Jeśli myślisz, że poznałeś już wszystkie nowoczesne funkcje, których możesz spodziewać się po modelu Panasonic Thermal, to na poznanie czeka jeszcze kolejna partia nowości od firmy Panasonic:

 • Mechaniczny masaż 3D - Technologia firmy Panasonic, umożliwiająca tworzenie różnorodnych map Twojego ciała, aby jak najlepiej i najdokładniej móc wykonać masaż.
 • Sześć programów manualnych - Pozwoli na wszechstronne dopasowanie rodzaju masażu do rodzaju zmęczenia, zesztywniałych miejsc lub masażu całego ciała.
 • Nawigacja głosowa - Twój osobisty przewodnik, który poprowadzi cię przez każdy program masażu.
 • Jeden przycisk - Każdy rodzaj i technika masażu może być natychmiast powtórzona, dzięki naciśnięciu jednego przycisku.
 • Aktywny podłokietnik - Oparcie dla rąk zapewnia "wędrujący podłokietnik", który podąża za ruchem ciała. Podłokietnik dopasowuje się do Twojego ciała, niezależnie od aktualnie zajmowanej pozycji i jej zmian.
 • Kompleksowy masaż - Masaż obejmujący naprawdę całe ciało: szyję, kark, grzbiet, łopatki, środkową część pleców, kręgosłup, barki, ramiona, ręce, pośladki, biodra, uda, lędźwie, ścięgna nóg, łydki i stopy. Do tego masaż z rolowaniem termicznym, wygrzewający zesztywniałe miejsca pleców oraz kompleksowy program rozciągania.

PROGRAMY AUTOMATYCZNE

Program odświeżający (Refresh Program)

1.    Szwedzki masaż ostukujący szyi.
2.    Ugniatanie i oklepywanie dolnej części pleców. + Masaż odcinka miednicy.
3.    Ugniatanie i oklepywanie szyi i dolnej części pleców. + Masaż okolic łopatek.
4.    Ugniatanie i oklepywanie środkowej i dolnej części pleców.
5.    Kompleksowe rozciąganie nóg.
6.    Szwedzki masaż ostukujący karku i ramion.
7.    Program indywidualny na zakończenie (dostosowany do wzrostu).


Program intensywny (Deep Program)

1.    Intensywny masaż ugniatający karku i ramion.
2.    Ugniatanie i rolowanie dolnej części pleców.
3.    Rozciąganie nóg. + Masaż okolic miednicy.
4.    Mocny masaż ugniatający karku i ramion.
5.    Kompleksowe rozciąganie nóg.
6.    Szwedzki masaż ostukujący karku i ramion.
7.    Program indywidualny na zakończenie (dostosowany do wzrostu).

Program Shiatsu (Shiatsu Program)

1.    Shiatsu, intensywne ugniatanie karku i ramion.
2.    Shiatsu, ugniatanie dolnej części pleców.
3.    Shiatsu, rolowanie środkowej partii pleców. + Masaż okolic łopatek.
4.    Shiatsu, ultra ugniatać na karku i ramionach.
5.    Shiatsu, ugniatać na środku pleców i kręgosłupa
6.    Masaż odcinka miednicy. + Rozciąganie nóg.
7.    Program indywidualny na zakończenie (dostosowany do wzrostu).

Program Biodra (Hip Program)

1.    Masaż odcinka miednicy x 3. + Całościowe rolowanie pleców.
2.    Kompleksowe rozciąganie nóg.
3.    Masaż okolic łopatek. + Całościowe rolowanie pleców.
4.    Masaż odcinka miednicy x 2. + Całościowe rolowanie pleców.
5.    Masaż odcinka miednicy. + Całościowe rolowanie pleców.
6.    Program indywidualny na zakończenie (dostosowany do wzrostu).

Program Szyja / Plecy (Neck / Shoulder Program)

1.    Shiatsu, ugniatanie karku i ramion. 
2.    Rolowanie środkowej partii pleców. + Masaż okolic łopatek.
3.    Shiatsu, ugniatanie karku i ramion. 
4.    Rolowanie środkowej partii pleców. 
5.    Rozciąganie nóg + Całościowe rolowanie pleców. 
6.    Shiatsu, ugniatanie karku i ramion.

Program Dolna partia pleców (Lower Back Program)

1.    Ugniatające rolowane środkowej partii pleców i kręgosłupa.
2.    Ugniatające rolowane środkowej partii pleców i kręgosłupa.
3.    Masaż odcinka miednicy + Rozciąganie nóg.
4.    Ugniatające rolowane środkowej partii pleców i kręgosłupa.
5.    Ugniatające rolowane środkowej partii pleców i kręgosłupa.
6.    Program indywidualny na zakończenie (dostosowany do wzrostu).


Programy Indywidualne Plus 6

 • Intensywne ugniatanie (Ultra Kneading) - Intensywna wersja masażu ugniatającego. Zapewnia maksymalną stymulację mięśni, jednocześnie je rozluźnia i odpręża.
 • Shiatsu(Shiatsu) - Masaż uciskowy kciukami, polegający na zdecydowanym nacisku, przytrzymaniu a następnie jego zwolnieniu. Shiatsu oddziałuje silne, sięga głęboko do tkanek ciała, rozluźnia napięcie i przynosi ulgę.
 • Ugniatanie (Kneading) - Ugniatanie wywołuje maksymalny efekt terapeutyczny, który głęboko stymuluje akupunkty i odblokowuje przepływ energii. Masaż szczególnie przydatny dla obszaru szyi i ramion.
 • Szwedzki (Swedish) - Delikatny nacisk wykonywany przy użyciu wielu rolek, naśladujących pracę dłoni masażysty. Przeznaczony głównie do rozluźniania mięśni.
 • Rolowanie (Rolling) -  Poduszki pneumatyczne masują, przesuwając nacisk w górę i w dół wzdłuż kręgosłupa. Uwalniają zbędne ciśnienie z okolic nadmiernie ściśniętych dysków oraz rejonu miednicy i  delikatnie rozciągają mięśnie.
 • Oklepywanie (Tapping) - Naśladuje dotyk dłoni, które bardzo szybko oklepują plecy. Ma działanie odświeżające i pobudzające.
 • Rolowanie (Rolling) -  Poduszki pneumatyczne masują, przesuwając nacisk w górę i w dół wzdłuż kręgosłupa. Uwalniają zbędne ciśnienie z okolic nadmiernie ściśniętych dysków oraz rejonu miednicy i  delikatnie rozciągają mięśnie.

 

Dane techniczne:

Zasilanie : 220 - 240V 50 - 60 Hz
Moc : 210 W
Waga (Kg) : 85 Kg
Czas nieprzerwanej pracy: 30 Minut
Wymiary szer. x dług.x wys.(cm) : 77 x 125 x 115
Kolor obicia: czarny, beżowy

Cena brutto: 25 500,00 zł

 
 

HOME  | O Firmie  | Oferta  | Kontakt